22 Úno

Akce pro zájemce o studium

22 února, 2024 | By |

Pro zájemce o studium na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem připravujeme:

Přípravné kurzy před přijímacími zkouškami

Cílem kurzů je seznámení se způsobem testování a rozsahem testované látky, ukázky typových otázek, vlastní řešení a rozbor testových úloh. Každému zájemci nabízíme dvě lekce českého jazyka a dvě lekce matematiky. Kurzy budou návazné; v prvním z nich vyučující seznámí s typickými otázkami a úlohami, které se obvykle u přijímacích zkoušek objevují. Dle vhodnosti nasdílí žákům vzorové zadání pro domácí samostatnou práci, jejíž modelové řešení pak bude v druhé části kurzu podrobněji rozebráno.
Anonymně přístupné sdílené úložiště pro potřeby přípravných kurzů k přijímacím zkouškám

Kurzy se budou konat v období od 28. 2. do 27. 3. 2024 vždy každou středu (kromě jarních prázdnin) od 14:30 v rozsahu 60–90 minut.

Pro 7. třídy:
Český jazyk a literatura: 1. část 28. 2. 2024, 2. část 20. 3. 2024
Matematika: 1. část 6. 3. 2024, 2. část 27. 3.2024

Pro 9. třídy:
Český jazyk a literatura: 1. část 6. 3. 2024, 2. část 27. 3.2024
Matematika: 1. část 28. 2. 2024, 2. část 20. 3. 2024

Kurzy jsou primárně určeny pro uchazeče o studium na naší škole, ale jsou vítáni i ostatní zájemci.

Pokud máte o přípravné kurzy zájem, vyplňte prosím kontaktní formulář (slouží pro naši informaci o předpokládaném počtu zájemců; lze se však dostavit i bez předchozí registrace):

Vzorové testy přijímacích zkoušek

Pro zlepšení přípravy k přijímacích zkouškám zkoušky byly uvolněny vzorové testy a zadání z minulých období a nově je dostupná také aplikace ČŠI InspIS SETmobile pro smartphony a tablety, v níž jsou po prvotní registraci k dispozici ukázkové testy pro přijímací zkoušky na střední školy a testy pro profilovou část maturitní zkoušky.