30 Zář

Projektový den maturantů

30 září, 2024 | By |

Projektový den ke 110. výročí vypuknutí 1. světové války, který připravili žáci maturitních ročníků za přispění členů klubu vojenské historie „5. prapor polních myslivců“ z České Skalice, si v pátek 27. 9. 2024 užilo 7 tříd místních základních škol i 7 dalších tříd gymnaziálních. Prezentace, scénka, počítačové kvízy, deskové hry, fotografie i předměty pocházející přímo z první světové války umožnily poznat i „prožít“ historii jinak než v učebnici. Přitom nejvíce akce přinesla organizátorům – žáci maturitních ročníků ve skupinách studovali, promýšleli a tvořivě „zviditelňovali“ historická témata, přiblížili je návštěvníkům, pomáhali jim i dalším týmům a zkusili si tak trochu roli badatele i učitele. Děkujeme!